פיברומיאלגיה - Fibromyalgia

פיברומיאלגיה הינה תסמונת המתאפיינת בנקודות כאב בגידים.

תסמיני הפיברומיאלגיה כוללים גם כאב שרירים בכל הגוף, כאבים בכל הפרקים בגוף , חולשה ועייפות כרונית , עד כדי הגבלה בתפקוד היכולים להמשך שנים רבות ולגרום סבל רב שלא ניתן להוכיח באמצעים אובייקטיבים.

הדמיות ובדיקות דם אינן מועילות לאבחון וגם בדיקת נקודות רגישות שהייתה מקובלת פעם אינה מאפיינת רבים מהמטופלים.

פעמים רבות, חולי פיברומיאלגיה המגיעים לבדיקת רופא המשפחה מועברים בין ראומטולוגים, נוירולוגים, גסטרואנטרולוגים ואורטופדים, ללא אבחנה וללא הבנה לסבלם.

למרבה הייאוש, לעיתים קרובות הלוקים בתסמונת פיברומיאלגיה סובלים גם מתסמונות נוספות כגון תסמונת העייפות הכרונית - מחלת היאפים ,תסמונת המעי הרגיז, הפרעות בלוטת התריס, חרדות, דיכאון ועוד.

מה עוד שהטיפולים הקונבנציונאלים הידועים לתסמונת אינם אפקטיבים או גורמים לתופעות לואי קשות.

הטיפולים המשלימים מסייעים לעיתים בהקלה על הסימפומים אולם נדיר שפותרים את הבעיה לחלוטין.

מאחר ולפיברומיאלגיה יש יותר מגורם אחד, לא ניתן במחקר סטטיסטי למצוא תרופה אחת לכל הסובלים מהסינדרום, שכן גורמים שונים לסינדרום צריכים להיות מטופלים על ידי טיפולים שונים.

הפיתרון נמצא ברפואה מותאמת אישית.

באמצעות טכנולוגיה חדשנית אנו נבצע איבחון עמוק ומורכב אולם לא חודרני וללא כאבים של מערכת העצבים ומערכת החיסון שלך וננסה לזהות את הגורם האמיתי לתסמונת.

בין אם מדובר בוירוס, חיידק, רעלן או לחץ נפשי מאירועי החיים , ניתן לאבחן את הבעיה ולהעביר לגופך את המידע הדרוש לו על מנת להתמודד עם הסינדרום.ההקלה בתסמינים לא תאחר לבוא.

 

 

חומר קריאה נוסף:

 

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/fibromyalgia/symptoms-causes/syc-20354780

https://he.wikipedia.org/wiki/דאבת