מחלת מעי - קוליטיס

הגעתי בהמלצה של בת משפחה חולת טרשת נפוצה, אשר מטופלת בשנה האחרונה בהצלחה רבה.

 

הגעתי לטיפול בעקבות סבל רב שאני חווה בשנים האחרונות ממחלות כרוניות קוליטיס ודלקות פרקים, ובעיקר מתוך ייאוש וחוסר אמון בטיפולים הקונבנציוליים, שאינם מטפלים במחלות עצמן אלא רק בתסמינים שלהן.

 

כשהגעתי הייתי מטופלת בתרופה ביולוגית (אנטיביו) שלאחר שנה של עירויים הפסיקה להשפיע. לפני כן במשך שנים טופלתי במגוון סוגי תרופות ASA5, אנטיביוטיקה וסטרואידים שעשו נזק מתמשך לגוף.

 

אציין שבנוסף למחלות הנ"ל אני סובלת גם מאסתמה מילדות והיפותירואידיזם מלידה ולקחתי תרופות קבועות כמו משאפי סטרואידים, כדורי אנטי-היסטמין ואלטרוקסין.

 

מאוד קשה לי עם נטילת כל התרופות האלה כיוון שהן משבשות לי את הגוף, מייצרות המון תופעות לוואי ואני ממש מרגישה שהן חוסמות את היכולת של הגוף שלי לרפא את עצמו.

 

חשוב לי להסביר כי לאדם שיש מגוון כזה של בעיות רפואיות, המשמעות  היא המון המון ביקורים אצל רופאים במגוון תחומי התמחות והמון דעות, וזה גורר הרבה תסכול. התנסיתי גם במגוון טיפולים אלטרנטיביים אך ללא הצלחה. במהלך השנים ניסיתי לחפש מומחה שיטפל בכל התחומים במקום אחד.

 

בנוסף, מאז ההתקף הראשון של הקוליטיס לפני כמה שנים, החלו להופיע אצלי מחשבות שליליות, כל מיני פחדים ונעשיתי מאוד עצבנית. אז התחלתי ללכת גם לפסיכולוג.

 

 

בפגישות עם ד"ר רוף, לאחר ששאל מגוון רחב של שאלות לצורך הבנה של מצבי הרפואי, הסביר לי על שיטת הטיפול ועל אופן הטיפול.

 

בתקופה האחרונה אני ממש מרגישה את השיפור. התמסרתי לטיפול והיום פרט לאלטרוקסין ואקמול אני לא לוקחת כדורים ולא מטופלת בשום טיפול מסוג אחר.

 

עדיין יש אמנם לעיתים כאבים פיזיים (כאבי פרקים וכאבי ראש) אבל יש שיפור משמעותי בתופעות של מחלת הקוליטיס, במחשבות ובתוצאות הבדיקות וגם בהרגשה שלי - התחזקתי מאוד מבחינה נפשית ופיזית.

 

כבר המלצתי לכמה מבני משפחתי וחבריי על הטיפול, ואמשיך להמליץ. אני באמת מאמינה שמדובר בבשורה.

 

פסח שמח והרבה בריאות.

מ.א.